Home / Formuła Armageddonu

Formuła Armageddonu

W zawodach mogą brać wszyscy, którzy ukończyli 18 lat i osoby niepełnoletnie w wieku od 16 lat, wyłącznie za pisemną zgodą rodzica lub prawnego opiekuna.

Aby zostać Gladiatorem, czyli współczesnym wojownikiem, będziecie musieli zdobyć w sumie 60 punktów i przejść przez wszystkie etapy naszej formuły.

To jest warunek, iż co najmniej raz musisz zmierzyć się z każdym z naszych zmagań.

Punkty można zdobyć w różny sposób, biegając (pokonując liczne przeszkody), rywalizować w formule Crossfit, walcząc na arenie Gladiatorów.

 

Punktacja:

  • bieg 3 Km BEGINNER = 2 pkt po ukończonym biegu
  • bieg 6 Km RUNNER = 4 pkt po ukończonym biegu
  • bieg 9 km WARRIOR = 8 pkt po ukończonym biegu
  • bieg 18 km GLADIATOR = 14 pkt po ukończonym biegu i tu niestety, ale nie pomagamy sobie nawzajem i nie liczymy na pomoc wolontariuszy!
  • odcinek crossfit GAMES = 5 pkt * po ukończonym odcinku
  • walka na arenie = 18 pkt dla zwycięzcy walki

 

Odcinek 3 Km Beginner (Początkujący) 15 przeszkód na trasie. Zaczynasz swoją przygodę z bieganiem, ten odcinek jest dla Ciebie, zarazimy Cię tym nałogiem. Po ukończeniu odcinka otrzymujesz 2 pkt

Odcinek 6 Km Runner (Biegacz) 25 przeszkód na trasie. Bez problemu dla każdego, każdy biega. Po ukończeniu odcinka 6 km, otrzymujesz 4 punktów.

Odcinek 9 Km Warrior (Wojownik) 50 przeszkód na trasie, kto nie ma ducha wojownika. Dacie radę. Po ukończeniu odcinka 9 km, otrzymujesz 8 punktów.

Odcinek 18 Km Gladaitor  70 przeszkód na trasie, prawdziwy hardkor. Po ukończeniu odcinka 18km, otrzymujesz 14 punktów (pokonujesz cały odcinek, bez pomocy innych uczestników).

 

Formuła Crossfit:

Do pokonania będzie 5 punktów w formule crossfit WOD:

Każdy WOD składa się z serii od 2 do 5 ćwiczeń do wykonania. Istnieje pełna dowolność w doborze ćwiczeń. Ważne, żeby były spełniona jedna z dwóch zasad:

  1. Określamy ilość powtórzeń dla każdego ćwiczenia oraz czas, w jakim trzeba wykonać jak najwięcej cykli (np.: 10 x pompki, 10 x brzuszki, 10 x przysiady – jak najwięcej takich cykli w 15 minut.
  2. Określamy ilość powtórzeń dla każdego ćwiczenia,  ilość cykli do wykonania i wtedy całość trzeba wykonać w jak najkrótszym czasie (np.: 10 x pompki, 10 x brzuszki, 10 x przysiady – 5 cykli w jak najkrótszym czasie).

AMRAP: AMRAP – As Many Reps/Rounds as Possible – tyle powtórzeń ile jesteś w stanie wykonać w określonym czasie. 5,10,15 minut.

Po ukończeniu odcinka GAMES, otrzymujesz 5 punktów.

Arena Gladiatorów:

Na arenie będą mogły walczyć osoby, które ukończyły 18 lat, za każdą wygraną walkę otrzymujecie 18 punktów.

Punkty są naliczane od początku startów w Armageddon do finału, który odbywa się raz w roku o miano najtwardszego zawodnika w Polsce, czyli współczesnego Gladiatora, każdy, kto zdobędzie 60 punktów może wziąć udział w Igrzyskach współczesnych Gladiatorów, które będą odbywały się na Stadionie, na arenie wysypanej piaskiem, ring będą tworzyć wojownicy ubrani w stroje Gladiatorów, trzymając tarcze, które będą tworzyły żywy ring.

Człowiek, który stał się biegaczem, biegacz, który stał się wojownikiem, po to by stać się Gladiatorem!!